Antakya Veteriner Ağız ve Diş Sağlığı
Antakya Veteriner Ağız ve Diş Sağlığı

Antakya Veteriner Ağız ve Diş Sağlığı

 

Evde rahatlıkla bulunabilecek bebek fırçaları yada hayvanlar için üretilen fırçalar ile macun  kullanmaya gerek kalmadan dişleri fırçalamak diş taşlarının oluşumunu azalttığı gibi kötü kokularında azalmasını  sağlayacaktır.


İdeal olan fırçalama sıklığı her gündür. Yavrularda fırçalamanın alıştırılabilmesi için bebeklikten  itibaren  fırçalama alışkanlığının edinilmesi ileride tepkisel davranışların oluşmamasını sağlayacaktır. İleri yaşlarda fırçaya gösterilecek tepkinin önüne geçmek için parmağa dolanmış gazlı bezler de çok faydalı olmaktadır.


Kedi ve köpekler için çok çeşitli ağız bakım ürünlerini de bulmak mümkündür. Bitkisel tozlar, oral jeller, yem katkı maddeleri... Tüm bu ürünlerde amaçlanan ağızda asidik bir flora yaratmak ve tartarın önüne geçmektir.


Petlerinizde dişlerin sağlıklı olması aynı zamanda beslenmenin de sağlıklı olabilmesi demektir. Kuru mama ile beslenen petlerde mamaların kırılması esnasında diş yüzeyinde gıda artığı birikimini engellemekte, bu da daha az tartar ve çürük olmasını sağlamaktadır.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014